Burse 2013-2014

Elevii care au burse si nu si-au deschis un cont de card, sunt rugati sa urgenteze deschiderea contului la una din bancile: BCR, BRD, BT sau Raiffeisen

• - Anul scolar 2013-2014
      • - ATENTIE :
        • - Bursele (Bani de liceu, de merit, studiu si sociale) se vireaza doar pe card.
        • - Elevii trebuie sa aduca la secretariatul liceului un extras de cont deschis la una din bancile mentionate mai sus (BRD, BCR, BT, Raiffaisen) pana pe 22 noiembrie 2013
          • - Fac exceptie elevii care au primit si in anul scolar 2012-2013 bursele pe card
        • - Datele la care se vireaza bursele, precizate pe aceasta pagina, sunt valabile doar pentru liceul nostru
      • - Burse - de merit, studiu si sociale
        • - Cuantumul bursei de merit/studiu/sociala este de 45 RON/luna
        • - Bursele sociale se acorda urmatoarelor categorii
          • - lit. "a" - BOLNAVI, ORFANI - numar nelimitat
          • - lit. "c" - SITUATIE MATERIALA PRECARA - in procent de 1 % din totalul numarului de elevi din scoala
          • - lit. " d" - URMASI AI EROILOR REVOLUTIEI
          •  -  Acte necesare
        • - Bursele de merit si studiu
          • - se dau in baza referatului intocmit de diriginte in ordinea descrescatoare a mediilor
          • - bursele de merit sunt in procent de 1% din totalul elevilor claselor IX-XII
          • - bursele de studiu sunt in procent de 1,5% din totalul elevilor claselor IX-XII
          • - elevii claselor a IX-a nu beneficiaza de aceste tipuri de burse (merit si studiu) in primul semestru.
        •
        •   - Miercuri 28.05.2014 se vor vira in conturile elevilor bursele de merit, studiu si sociala pentru lunile aprilie - iunie (pentru neclaritati legate de sumele virate va puteti adresa la secretariatul liceului)
        •
        •   Vineri 28.03.2014 s-au virat in conturile elevilor bursele de merit, studiu si sociala pentru lunile februarie si martie
        •   Vineri 29.11.2013 s-au virat in conturile elevilor bursele de merit, studiu si sociala dupa cum urmeaza:
          • - pentru anul scolar 2012-2013 diferenta pe luna iunie, iar pentru bursele sociale lit. "a" - bolnavi si orfani pe lunile iunie, iulie si august
          • - pentru anul scolar 2013-2014 pe lunile sept, oct, nov, dec si ian cu precizarea ca pe perioada vacantelor se dau doar bursele sociale lit "a" - bolnavi si orfani.
          • - pentru neclaritati legate de sumele virate va puteti adresa la secretariatul liceului.
      • - Bani de liceu
        • - Marti (24.06.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru lunile iunie / iulie astfel:
        •
          • - pentru elevii claselor a IX-a, a X-a si a XI-a, filiera teoretica -  127 RON
          • - pentru elevii claselor a XII-a - 240 RON (iunie + perioada din luna iulie in care se vor sustine probele la bacalaureat)
          • - pentru elevii de la profilul tehnologic care au efectuat practica in luna iunie - 180 RON

• - Miercuri (12.06.2013) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna mai (mai=180 RON)
        • - Vineri (06.06.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna mai, in cuantum de 180 RON ( mai=180 RON)
        • - Joi (08.05.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna aprilie, in cuantum de 135 RON ( apr=135 RON)
        • - Luni (14.04.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna martie, in cuantum de 180 RON ( mar=180 RON)
        • - Joi (27.03.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna feb, in cuantum de 135 RON ( feb=135 RON)
        • - Joi (13.02.2014) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna ian, in cuantum de 145 RON ( ian=145 RON)
        • - Luni (23.12.2013) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna dec, in cuantum de 120 RON ( dec=120 RON)
        • - Joi (12.12.2013) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru luna nov, in cuantum de 180 RON ( nov=180 RON)
        • - Vineri (29.11.2013) s-au virat in conturile elevilor, bursele Bani de liceu pentru lunile sept si oct in cuantum de 270 RON ( sept=90 RON, oct=180)
        • - Lista beneficiarilor
        • - Cuantumul bursei Bani de liceu este de 180 RON/luna
        • - Au fost acordate ajutoare sociale pentru toţi solicitanţii eligibili care şi-au depus cereri.
        •
        • - In perioada 23 - 30 septembrie 2013 se vor depune dosarele (Nu se primesc dosare dupa aceasta data)
        •  -  Acte necesare
        •
        • - Conditie esentiala:venitul brut pe membru de familie sa nu depaseasca 150 RON pe ultimele 3 luni
        •
        •  - ATENTIE Sprijinul financiar se sisteaza in urmatoarele situatii:
        •
          • - La 20 absente nemotivate, de la inceputul anului scolar, (in cazul in care s-au facut absente justificate se va prezenta dovada in termen de 3 zile la dirigintele clasei si se va urmari daca au fost motivate)
          • - Elevul a fost eliminat de la cursuri pe o perioada de 3-5 zile
          • - Elevul a obtinut sub nota 7 la purtare

• - Graficul desfasurarii programului
      •
      • - Pe perioada vacantelor se dau doar Bursele Sociale lit. "a" - orfani si bolnavi
    •
  • - Pentru informatii suplimentare puteti folosi rubrica de comentarii de mai jos (respectand Termenii si conditiile)

Comentariile au fost inchise.

free pokereverest poker revie
Copyright © 2024 Liceul Teoretic "Ion Neculce" Tg. Frumos. Toate drepturile rezervate.
Realizator: Matrescu Viorel-Lucian - vmat_neculce@yahoo.com.